Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вдосконалення судової системи належить до пріоритетних знань в становленні демократії в українському суспільстві. Лише покращуючи розуміння реальної ситуації в судах, стану відносин судової системи та суспільства, можна досягти суттєвого покращення ефективності судочинства, зміцнення довіри до суду в українському суспільстві. Власне цим і пояснюється необхідність використання у адмініструванні судової діяльності методів оцінювання якості роботи суду.
Керуючись Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р. з проведення 8-13 грудня 2017 року Всеукраїнського тижня права у межах тижня права з 29 листопада по 08 грудня 2017 рокув Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області (далі – суд) відбулось опитування громадян – відвідувачів суду щодо отримання незалежної оцінки діяльності суду, аналізу доступності правосуддя для громадян, розроблення рекомендацій для вирішення проблемних питань і удосконалення діяльності суду, за допомогою анонімного анкетування.
На веб-сайті суду, на сторінці Facebook та на інформаційних стендах суду були розміщені оголошення про заплановане опитування відвідувачів, роздруковано анкету, у вестибюлі суду розміщено скриньку для заповнених анкет.
В опитуванні взяли участь 57 відвідувачів Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.
У даному опитуванні при оцінюванні рівня якості роботи суду застосовувався комплексний підхід, суть якого полягала в розкладанні поняття «якість» на такі виміри:
Як показали результати анкетування, відвідувачам суду зручно та комфортно знаходитись в приміщенні суду, усі вважають, що в суді дуже чисті приміщення.
Беззаперечним є той факт, що на оцінку якості роботи судової установи впливає і такий важливий чинник, як повнота, якість та доступність інформації для відвідувачів суду: інформаційні стенди, зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань, наявність зразків документів, а також наявність необхідної інформації на веб-сторінці суду.
Так, наявна в суді інформація задовольняє усіх респондентів: 57 громадян оцінили наявність інформації в суді –доступною.
Варто відмітити, що Тлумацьким районним судом Івано-Франківської області здійснюється наповнення інформацією своєї веб-сторінки на веб-порталі «Судова влада України» та сторінку Facebook і вся необхідна інформація є доступною для користувачів.
Отже, можна зробити висновок, що інформативна робота щодо діяльності суду ведеться на відмінному рівні.
Щодо оцінки ефективності організації роботи суду (дотримання строків та процедур розгляду справ, вчасність отримання повідомлень про розгляд справ), то 54 відвідувачів оцінили на відмінно, а 3 – незадовільно.
Запровадження та підтримання серед працівників суду традиції ввічливого та привітного спілкування з представниками сторін та іншими відвідувачами, а також щирого бажання допомогти кожному, хто звертається з тих чи інших питань, в межах компетенції суду, – всі ці кроки впроваджуються в суді з метою створення суду для людей, для захисту їх прав, свобод та інтересів.
Сумлінність у роботі, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов’язків, з урахуванням яких громадськість оцінює чесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби взагалі і кожного державного службовця, зокрема.
Аналіз заповнених анкет свідчить, що всі негативні оцінки щодо організації роботи Тлумацького районного суду Івано-Франківської області містяться в трьох анкетах, тому можна зробити припущення, що особи, які оцінили так роботу суду, негативно налаштовані до судової установи через незадоволення результатом розгляду справи.
Серед головних причин, щодо покращення роботи Тлумацького районного суду Івано-Франківської області, які вказали відвідувачі, є те, що в суді з 3 по штату одиниць, працює 1 суддя, і побажання відвідувачів, щоб призначили усіх суддів у суді, що є найболючішою темою сьогодення.
Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що організація роботи Тлумацького районного суду Івано-Франківської області здійснюється в цілому на високому рівні. Отримані показники є стимулом для подальшого удосконалення діяльності суду, оскільки необхідно завжди прагнути здобувати кращих результатів у роботі, а не залишитися на досягнутому рівні.
Всім, хто долучився до опитування, дякуємо!
Прес-служба