Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) оприлюднила результати першої частини відбіркового іспиту для нових суддів до місцевих судів. У рамках цієї частини кандидати складали іспит з української мови та права. Всього 5338 осіб подали заяву на участь у доборі на посаду судді місцевого суду. Після відбору за формальними ознаками на іспит прийшло 4525 осіб, 4128 з яких склали фаховий іспит з мови та права успішно. До наступного етапу відбору відібрали 700 найкращих кандидатів, з них 301 – помічники суддів. Про це розповів Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Наступний етап, який очікує кандидатів, – психологічне тестування. Тестування передбачає не тільки складання тесту, але й індивідуальну співбесіду з психологом, який сформує після цього загальний звіт про кандидата. У рамках психологічного тестування кожного кандидата буде оцінено за 11 показниками, серед яких – контроль емоцій, контроль імпульсів, кооперативність, комунікативність, здатність відстоювати власні переконанні та вміння доносити думки. «Суддя є не тільки хорошим юристом. Суддя, по-перше, має бути людиною, яка здатна вирішувати конфлікти у суспільстві. Для такої функції дійсно необхідно більше, ніж правові знання – необхідні окремі психологічні характеристики та соціальні здібності. Саме на це націлені психологічні тести», – зазначив координатор проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довідас Віткаускас.
Відбір суддів до місцевих судів проходить у декілька етапів. Після складання іспитів з української мови та права кандидатів очікує морально-психологічне тестування. Після цього – етап спецперевірки, спецпідготовка в Національній школі суддів та складання кваліфікаційного іспиту, яке орієнтовно заплановано на липень 2019 року. Держзамовлення сформовано на 600 кандидатів, проте в ході проходження етапів відбору деякі кандидати можуть припинити участь у відборі. Саме тому ВККСУ відібрала саме 700 осіб. «Той, хто успішно складе кваліфікаційний іспит, – отримає рейтинговий бал, який протягом трьох років буде визначати його місце в рейтингу і буде давати відповідні шанси на те, щоб обійняти посаду в тому суді, куди кандидата визначать, коли буде оголошений конкурс комісії», – запевнив Станіслав Щотка, секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Він також підкреслив, що будь-який кандидат, який не пройшов перший етап відбору, має право ознайомитися з власним результатом та подивитися свою роботу. Для цього в Комісію потрібно надіслати відповідну заяву.
За інформацією: Український кризовий медіа центр