Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Припинення прав на землю в практиці Верховного Суду України
Верховний Суд України висловив правову позицію щодо вилучення земельних ділянок, дослідних полів науково-дослідних установ і галузевих академій наук і може здійснюватися лише за згодою її Президії та президій галузевих академій наук відповідно до Земельного кодексу України.
Постановою Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 26 жовтня 2016 року у справі № 6-6цс16 передбачено, що відповідно до ч. 1 ст. 24 ЗК України державним і комунальним сільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям надаються земельні ділянки із земель державної та комунальної власності в постійне користування для науково-дослідних, навчальних цілей та ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Ст. 150 ЗК України визначає склад особливо цінних земель і регулює особливості їх вилучення. За змістом цієї статті, землі дослідних полів науково-дослідних установ є особливо цінними і можуть вилучатися (викуповуватися) для будівництва об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, за постановою Кабінету Міністрів або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викуп) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.
Правове регулювання вилучення земельних ділянок, наданих у постійне користування із земель державної або комунальної власності, закріплено в ст. 149 ЗК України.
За матеріалами газети Закон і Бізнес