Верховний Суд роз'яснив, що порушення органом місцевого самоврядування процедури вилучення земельної ділянки є підставою для оскарження його рішень в адміністративному судочинстві. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув у письмовому провадженні касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Центренерго» (ПАТ «Центренерго») на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду та постанову Другого апеляційного адміністративного суду у справі № 520/14994/24 за позовом ПАТ «Центренерго» до Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області про скасування рішень щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки та затвердження проєкту землеустрою.
ПАТ «Центренерго» оскаржило такі рішення Слобожанської селищної ради з тієї підстави, що відведена відповідачем земельна ділянка є частиною більшої земельної ділянки, наданої ПАТ «Центренерго» у постійне та безоплатне користування на підставі державного акта на право користування землею.
Суди першої та апеляційної інстанцій закрили провадження у справі відповідно до частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшовши висновку, що спірні правовідносини не стосуються здійснення відповідачем владних управлінських функцій, а основне питання спору зводиться до визначення права позивача на користування земельною ділянкою.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/publication/326805-verkhovnyy-sud-vyskazalsya-otnositelno-yurisdiktsii-suda-v-delakh-ob-obzhalovanii-izyatiya-zemli-organom-mestnogo-samoupravleniya