flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як оформити договір дарування нерухомості на дитину — правила та обмеження

27 березня 2025, 09:51

    Правила оформлення договорів для малолітніх та неповнолітніх передбачають нотаріальне посвідчення, згоду батьків і органів опіки. У Західному міжрегіональному управління Міністерства юстиції розповіли, чи можна оформити договір дарування нерухомості на малолітню та неповнолітню дитину.
    Відповідно до ч. 2 ст. 719 Цивільного кодексу України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
    Хто вважається малолітньою та неповнолітньою дитиною за законодавством України?
    Згідно із законодавством України, дитиною вважається особа, яка не досягла 18-річного віку. До 14 років дитина вважається малолітньою, а з 14 до 18 – неповнолітньою. Цей поділ має різницю і відрізняє їх один від одного кількістю прав та обов’язків.
    Які права на укладення договорів має малолітня дитина?
    Малолітня дитина має менше прав, ніж неповнолітня, оскільки згідно Цивільним кодексом України їй дозволено вчиняти тільки дрібні побутові правочини, які б відповідали її розвитку та задовольняли щоденні потреби.          Законодавець не обмежує та не скасовує немайнові права малолітньої дитини, однак у всьому іншому замість неї до будь-яких правовідносин вступають батьки, опікун або інша уповноважена особа органу опіки та піклування.
   Які правочини може укладати неповнолітня особа?
   Неповнолітні особи мають досить широке коло прав, зокрема їм дозволено самостійно розпоряджатися своїм заробітком. Також їм дозволено укладати договори, однак таке право реалізується тільки за згодою батьків. Разом з тим, якщо правочин має високу матеріальну цінність, то в такому випадку вимагається нотаріально посвідчена згода батьків та згода органу опіки та піклування.
   Що робити, якщо один із батьків не погоджується на укладення договору дитиною?
   Інколи трапляються випадки, коли батьки розходяться в думках і один з них заперечує проти укладення договору дитиною. У цій ситуації угода може відбутися з ініціативи одного з батьків, якщо ним буде отримано дозвіл органу опіки та піклування.
   За посиланням:https://sud.ua/uk/news/ukraine/326726-kak-oformit-dogovor-dareniya-nedvizhimosti-na-rebenka-pravila-i-ogranicheniya