Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Працівник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці роз’яснило, чи буде правомірним звільнення працівника за власним бажанням під час тимчасової непрацездатності.
Звільнення працівника за його бажанням під час тимчасової непрацездатності законодавством про працю не заборонено й, відповідно, роботодавець має право звільнити працівника за власним бажанням під час тимчасової непрацездатності. Законодавство про працю чітко розрізняє звільнення з ініціативи роботодавця та звільнення з ініціативи працівника. За мирних часів, відповідно до ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України не допускалось звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності.
У період дії воєнного стану, відповідно до ст. 5 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність.
Разом з цим, звільнення в період тимчасової непрацездатності з інших підстав, які не мають відношення до ініціативи роботодавця, зокрема за власним бажанням ані за мирних часів, ані в період дії воєнного стану, законодавством про працю не заборонено.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/ukraine/326650-mozhet-li-rabotnik-uvolitsya-po-sobstvennomu-zhelaniyu-vo-vremya-bolezni-razyasnenie-gostruda