flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Навчання з працівниками суду

05 лютого 2025, 13:32
      У Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області 04 лютого 2025 року проведено навчання з суддями, помічниками судів та секретарями судових засідань з приводу змін в законодавстві щодо скасування інституту "нарадчої кімнати" у зв'язку з набранням чинності 08 лютого 2025 року Закону України від 19 грудня 2024 року № 4173-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів вдосконалення ухвалення та проголошення судових рішень".
    Дані зміни торкнуться Цивільного, Господарського та Адміністративного процесу, зокрема законом виключаються положення щодо "нарадчої кімнати" з одночасною заміною інституту "таємниця нарадчої кімнати" на "таємниця ухвалення судового рішення".
   Скасування інституту "нарадчої кімнати" не змінює обов'язку судді не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю ухвалення судового рішення, і закритого судового засідання, що є обов'язком судді відповідно до положень п. 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів України". Розголошення цих відомостей є підставою для дисциплінарної відповідальності судді, як це встановлює ст. 106 Закону України "Про судоустрій і статус суддів України".
   Отже, за новими процесуальними правилами, після судових дебатів склад суду, який розглядає справу, переходить до стадії ухвалення рішення, яка не потребує видалення до нарадчої кімнати. Оголошення рішення може відбутись відразу після судових дебатів або судом може оголошуватись для ухвалення рішення перерва, яка в окремих випадках, може тривати до 10 днів.
Це повідомлення не охоплює усіх внесених змін, тому пропонуємо юридичній спільноті, учасникам судових процесів, які перебувають у провадженні суду, особам, які мають на меті звернутись до суду, більш детально ознайомитись зі змінами, внесеними до Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Господарського процесуального кодексу України та взяти їх до уваги.