Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховний Суд вказав, що апеляційний суд мав дослідити наявність у чоловіка статусу учасника бойових дій і обставини, пов`язані з видаленням у нього селезінки та отриманням травми ключиці.
Досліджуючи дані про особу підсудного, суд повинен з’ясувати його вік, стан здоров’я, поведінку до вчинення злочину як у побуті, так і за місцем роботи чи навчання, його минуле, склад сім`ї (наявність на утриманні дітей та осіб похилого віку), його матеріальний стан тощо.
Незважаючи на те, що КПК не містить у якості окремої загальної засади кримінального провадження принципу сприяння захисту (favor defensionis), однак він втілений у низці законодавчо визнаних загальних засад, таких як верховенство права, змагальність, презумпція невинуватості та забезпечення права на захист і має застосовуватися, серед іншого, у тих випадках, коли для захисту об`єктивно складно отримати докази на свою користь.
На це вказав Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у постанові від 23 грудня 2024 року по справі №740/3943/23.
У цій справі Чернігівський апеляційний суд не дослідив належним чином ті обставини, на які вказував обвинувачений.
Зокрема стосовно того, що, знаходячись в окупованому Маріуполі, який разом з сім`єю покинув 28 березня 2022 року, він був змушений спалити військовий квиток та посвідчення учасника бойових дій, і прибувши на підконтрольну територію України подав документи на відновлення посвідчення, але упродовж року не отримав жодної відповіді.
Також суд не дослідив питання щодо видалення у обвинуваченого селезінки і наявність травми ключиці.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/publication/319231-apellyatsionnyy-sud-ostavil-v-sile-prigovor-za-uklonenie-ot-prizyva-ne-issledovav-nalichie-u-muzhchiny-statusa-ubd-udaleniya-selezenki-i-travmy-klyuchitsy-verkhovnyy-sud-napravil-delo-na-novoe-rassmotrenie