flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційний суд вказав, що оскільки за заявами не були внесені відомості до ЄРДР, то особи не набули статусу заявників, але Верховний Суд вирішив інакше

12 вересня 2024, 13:51
      Апеляційний суд вважав, що орган досудового розслідування штучно створив ситуацію з метою порушення кримінальної справи – що вирішив Верховний Суд. Положення ст. 214 КПК не містять вимог про внесення до ЄРДР за окремим порядковим номером відомостей про вчинення кожного з тих діянь, що охоплюються єдиним умислом особи і передбачені відповідною диспозицією як альтернативні форми виявлення суспільно небезпечного діяння. Про це зазначила колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в постанові від 20 червня 2024 року по справі 502/945/18.
     Так, місцевий суд визнав винуватою та засудив особу за ч. 2 ст. 160, ч. 4 ст. 160 КК. Апеляційний суд скасував цей вирок, закрив кримінальне провадження стосовно обвинуваченого на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК у зв’язку з тим, що не встановлено достатніх доказів для доведення його винуватості в суді та вичерпані можливості їх отримання.
    Як убачається з матеріалів провадження, суд апеляційної інстанції частково дослідив докази у справі та дійшов висновку про наявність провокації злочину з боку правоохоронних органів.
    Зокрема в своєму рішенні апеляційний суд зазначив, що дії сторони обвинувачення при реєстрації кримінального провадження «вийшли за межі пасивного розслідування, та мали на меті встановлення злочину, тобто отримання доказів і порушення кримінальної справи, оскільки на момент внесення відомостей до ЄРДР були відсутні об`єктивні дані, які б свідчили про наявність ознак злочину».
 
   За посиланням:https://sud.ua/uk/news/publication/310348-apellyatsionnyy-sud-ukazal-chto-poskolku-po-zayavleniyam-ne-byli-vneseny-svedeniya-v-erdr-to-litsa-ne-priobreli-status-zayaviteley-no-verkhovnyy-sud-reshil-inache