Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На особу, право якої на заняття адвокатською діяльністю припинено або зупинено відповідно до Закону про адвокатуру, не поширюються положення глави 37 КПК щодо особливого порядку кримінального провадження.
Вступивши на державну службу або займаючись іншою діяльністю, яка є несумісною з адвокатською, особа зобов`язана зупинити адвокатську діяльність та не може розраховувати на збереження гарантій, притаманних адвокатській діяльності, оскільки погоджується підкорятися зовсім іншим правилам, які в багатьох аспектах несумісні з діяльністю адвоката.
Саме для запобігання конфлікту відповідальності передбачено зупинення права на здійснення адвокатської діяльності.
Отже, на особу, право якої на заняття адвокатською діяльністю припинено або зупинено відповідно до Закону про адвокатуру, не поширюються положення глави 37 КПК щодо особливого порядку кримінального провадження. Про це зазначив Касаційний кримінальний суд у постанові від 23 липня 2024 року по справі №199/732/19.
Обставини справи
Помічник судді Амур-Нижньодніпровського районного суду Дніпропетровська в липні 2018 року отримав від особи неправомірну вигоду в розмірі 1300 доларів США за вплив на державного виконавця при прийнятті рішення щодо зняття арешту з квартири
Вироком суд виправдав помічника за обвинуваченням у злочині, передбаченим ч. 2 статті 369-2 Кримінального кодексу на підставі п. 3 ч. 1 статті 373 КПК через недоведеність його винуватості.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що виправданий не набув статусу підозрюваного у даному кримінальному провадженні, оскільки як адвокат був повідомлений про підозру неналежним прокурором. На цій підставі суд першої інстанції визнав всі докази, надані стороною обвинувачення, недопустимими.
Апеляційний суд оскарженою ухвалою залишив вирок без змін.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/publication/306861-esli-litso-ostanovilo-pravo-na-zanyatie-advokatskoy-deyatelnostyu-na-nego-ne-rasprostranyayutsya-osobennosti-uvedomleniya-o-podozrenii-advokatu-verkhovnyy-sud