flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Захворів працівник: хто оплачує перші 5 днів лікарняного

01 серпня 2024, 13:20

      При тимчасовій непрацездатності працівника роботодавець зазвичай проводить дві виплати. Згідно з чинним законодавством, перші п'ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, що не пов'язана з нещасним випадком на виробництві, оплачуються за рахунок роботодавця. Про це нагадали у Східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці.
Роботодавці зазвичай здійснюють дві основні виплати при тимчасовій непрацездатності працівника:
Оплата перших п'яти днів лікарняного з власних коштів, як зазначено в п. 1 та п. 7 ч. 1 ст. 15 Закону № 1105-XIV.
Допомога по тимчасовій непрацездатності, яка фінансується за рахунок Пенсійного фонду України (ПФУ), починаючи з шостого дня хвороби.
     Згідно з новими роз'ясненнями Мінсоцполітики, оплата перших п'яти днів лікарняного здійснюється роботодавцями як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Це підтверджено листом від 15.02.2023 № 494/0/290-23/54.
    Важливо зазначити, що допомогу по тимчасовій непрацездатності з шостого дня призначають за основним місцем роботи або за місцем роботи за сумісництвом, але не обидва місця одночасно. Якщо працівник надав повідомлення про відмову в призначенні допомоги за основним місцем роботи, допомогу можуть надати за сумісництвом. Це зазначено у листі ПФУ від 16.01.2023 № 1468-1025/Я-03/8-2800/23.
    Для отримання допомоги працівник має подати листок непрацездатності, сформований в Електронному реєстрі листків непрацездатності, як зазначено в Порядку від 17.06.2021 № 1234. Роботодавець отримує цю інформацію через свій кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
   У разі непорозумінь, викликаних помилками в даних або несвоєчасним повідомленням про прийняття на роботу, роботодавцям рекомендується:
   Розглянути листок непрацездатності та вирішити, чи є підстави для відмови у виплаті допомоги.
   За відсутності підстав для відмови провести оплату перших п'яти днів непрацездатності.
   Роз'яснити працівнику його обов'язки щодо визначення основного місця роботи та права на допомогу.

   За посиланням:https://sud.ua/uk/news/ukraine/307094-zabolel-rabotnik-kto-oplachivaet-pervye-5-dney-bolnichnogo