Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вищий антикорупційний суд вважає, що процедура застосування санкції у виді стягнення активів у дохід держави в умовах воєнного стану не сягає рівня кримінального обвинувачення, а тому не вимагає забезпечення за адміністративним позовом таких гарантій, які передбачені для реалізації «класичного» права на захист у кримінальному провадженні. Застосування санкцій не є формою юридичної відповідальності фізичних та юридичних осіб за акт збройної агресії. Санкція у виді стягнення активів у дохід держави носить не карний характер, а політико-економічний.
Процедура застосування санкції у виді стягнення активів у дохід держави в умовах воєнного стану не сягає рівня кримінального обвинувачення, а тому не вимагає забезпечення відповідачеві за адміністративним позовом таких гарантій, які передбачені для реалізації «класичного» права на захист у кримінальному провадженні.
На цьому наголосив Вищий антикорупційний суд у своєму рішенні від 24 липня 2024 року по справі № 991/5120/24, розглянувши адміністративний позов Міністерства юстиції про застосування санкції.
Так, 12 червня 2024 року до ВАКС надійшла позовна заява Міністерства юстиції до АТ про застосування санкції шляхом стягнення у дохід держави 100% від загальної кількості акцій ПАТ, як таких, що належать на прав власності відповідачеві.
ВАКС в цій справі вказав, що оскільки у тексті Закону про санкції законодавець не наводить визначення використаних ним понять та термінів, суд під час розгляду цієї категорії справ тлумачить їх, виходячи з їхнього загальноприйнятого значення, використовуючи при цьому положення суміжних галузей права, а також беручи до уваги практику Верховного Суду та Європейського суду з прав людини.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/publication/307033-protsedura-primeneniya-sanktsii-v-vide-vzyskaniya-aktivov-ne-trebuet-obespecheniya-garantiy-predusmotrennykh-dlya-klassicheskogo-prava-na-zaschitu-v-ugolovnom-proizvodstve-vaks