Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Прямий спосіб набуття активу близьким родичем особи, за умови недостатності розміру законних доходів для такого набуття, є опосередкованим способом набуття активів цією особою.
У цій справі на підставі договору купівлі-продажу Особа 2 продав, а Особа 3 придбала квартиру за ціною понад 1,86 млн грн, яку потім подарувала відповідачеві, який є державним службовцем органів Державної митної служби. Особа 3 є матір’ю відповідача.
Прокурор посилався на те, що сукупний розмір законних доходів відповідача на дату набуття активу – об’єкта нерухомості, які могли бути нею використані, був меншим за вартість дарунку, тому слід вважати необґрунтованим набуття цього об’єкта нерухомості.
Рішенням Вищого антикорупційного суду, залишеним без змін постановою апеляційної палати ВАКС, позов задоволено.
Погоджуючись з такими рішеннями, КЦС зазначив, що активи, щодо яких судом на підставі поданих доказів не встановлено, що вони або кошти, необхідні для їх придбання, були набуті за рахунок законних доходів, є необґрунтованими і підлягають стягненню в дохід держави за рішенням суду в установленому законом порядку (ч.2 ст.69 закону «Про запобігання корупції»).
Тому за наявності різниці між вартістю активу та коштів, набутих на законних підставах, такий актив підлягає визнанню необґрунтованим. Адже відповідач не надала належних та достатніх доказів законності джерел походження коштів на його придбання.
За посиланням:https://zib.com.ua/ua/162399-neobruntovani_aktivi_zemelni_spori_i_progul_pid_chas_viyni__.html