Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для військовослужбовців передбачена пенсія за вислугу років та по інвалідності, а сім’ї загиблих захисників мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
На пенсію за вислугу років мають право:
військовослужбовці, які з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше або досягли на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України.
Пенсія по інвалідності призначається за наступних умов:
якщо військовослужбовці стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби;
якщо військовослужбовці стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, нещасного випадку під час проходження військової служби.
Групи і причини інвалідності, а також час її настання встановлюються медико-соціальними експертними комісіями.
На пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають право:
члени сімей військовослужбовців, які загинули внаслідок виконання військових обов’язків, та сім'ї військовослужбовців, які померли внаслідок каліцтва, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, якщо вони були на його утриманні та втратили постійне і основне джерело засобів до існування.
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3-х місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок захворювання, одержаного в період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів — якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати.
При цьому сім’ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.
Право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, які перебували на їх утриманні.
Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається:
непрацездатним дітям (до досягнення ними 18-річного віку), непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування;
непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.
Пенсії по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.
За посиланням:https://sud.ua/uk/news/ukraine/306573-kakie-vidy-pensii-predusmotreny-dlya-voennykh-spisok