Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ухвала слідчого судді про повне або часткове скасування арешту майна чи про відмову в скасуванні арешту майна, постановлена в порядку ст. 174 КПК України, не підлягає апеляційному оскарженню.
На це звернула увагу об'єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у постанові від 20 травня 2024 року у справі № 712/191/23 (провадження № 51-3208кмо23), інформує пресслужба Верховного Суду.
У касаційній скарзі представник особи, на майно якої накладено арешт, вказував, що ухвала слідчого судді про скасування арешту майна або про відмову в такому скасуванні призводить до таких же правових наслідків, як і ухвала про арешт майна, тому вважав, що апеляційному оскарженню підлягають не лише ухвали слідчого судді про арешт майна або про відмову в ньому, а й ухвали про скасування або про відмову в скасуванні арешту майна.
Відмовляючи в задоволенні касаційної скарги, об'єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду зазначила, що перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в апеляційному порядку, визначено в ст. 309 КПК. Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 309 КПК до цього переліку належать ухвали слідчого судді про арешт майна або відмову в ньому. Ухвали слідчого судді про відмову в скасуванні арешту майна, постановлені в порядку ст. 174 КПК, до цього списку не належать. При цьому відмова у скасуванні арешту майна не позбавляє особу права звернутися до суду з повторним клопотанням про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК як на досудовому розслідуванні, так і під час судового провадження.
За посиланням:https://jurliga.ligazakon.net/news/228583_rezultati-pereglyadu-sldchim-suddeyu-ukhvali-pro-aresht-mayna-apelyatsynomu-oskarzhennyu-ne-pdlyagayut-verkhovniy-sud