Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Серед питань, які сьогодні розглядатиме третя дисциплінарна палата ВРП, напевне, найбільший інтерес становить справа, в якій фактично йтиметься про те, чи можна порушувати КЗпП заради взяття під варту підозрюваного.
У ній Чорноморська окружна прокуратура Одеської області висуває претензії до Юрія Тюміна з Іллічівського міського суду Одеської області, який не встиг за день розглянути її клопотання про взяття особи під варту. Мовляв, суддя «не вжив заходи для забезпечення розгляду клопотання про обрання затриманій особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», пославшись на закінчення робочого дня. Натомість призначив засідання через два дні, у понеділок, коли вже спливли передбачені КПК 72 години для затримання.
Тож особу довелося звільнити з-під варти у залі суду без застосування будь-якого запобіжного заходу. Ю.Тюмін пояснив, що розглядав це клопотання з 10 години , але через різні обставини не встиг винести рішення до кінця робочого дня. Водночас одна секретар судового засідання відмовилася брати участь у засіданні через стан підозрюваного (той був на ношах і демонстрував ознаки нудоти). Інша секретар відмовилася працювати після завершення робочого часу. А судовий розпорядник лише тиждень опановував функції секретаря судового засідання. Тож позиція ТДП ВРП матиме значення не тільки для суддів, а й для працівників апарату — щодо поширення на них норм КЗпП.
За посиланням:https://zib.com.ua/ua/161860-chi_povinen_sud_pracyuvati_do_nochi_abi_slidstvo_vklalosya_v.html