Апеляційне оскарження заочного рішення прокурором в інтересах держави в особі відповідача має відбуватися без попереднього подання заяви про перегляд заочного рішення до суду, що ухвалив таке рішення. ЦПК України не передбачає такої форми участі прокурора в цивільному судочинстві, як подача заяви про перегляд заочного рішення. Апеляційне оскарження заочного рішення прокурором в інтересах держави в особі відповідача має відбуватися без попереднього подання заяви про перегляд заочного рішення до суду, що ухвалив таке рішення.
Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі Об’єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 3 червня 2024 року у справі № 183/8338/21 (провадження № 61-198сво24), забезпечуючи єдність судової практики.
У цій справі позивач звернувся з позовом до РДА, ГУ Держгеокадастру та селищної ради про визнання права на земельну частку (пай).
Суд першої інстанції заочним рішенням задовольнив позов і визнав за позивачем право на отримання земельної частки (паю). Керівник окружної прокуратури в інтересах держави в особі селищної ради подав апеляційну скаргу на заочне рішення міськрайонного суду.
Апеляційний суд повернув скаргу прокурору як передчасно подану, посилаючись на те, що прокурор в інтересах держави в особі відповідача – селищної ради не звертався із заявою про перегляд заочного рішення суду.
За посиланням: https://sud.ua/uk/news/sudebnaya-praktika/303579-prokuror-osuschestvlyaya-konstitutsionnoe-predstavitelstvo-imeet-pravo-obzhalovat-zaochnoe-reshenie-neposredstvenno-v-apellyatsionnyy-sud-op-kgs-vs