Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Розповсюдження недостовірної інформації може нанести істотної шкоди правам та інтересам особи, призвести до руйнування сім'ї, знищення ділової репутації, втрати контрактів, перспектив співпраці та інших чисельних негативних наслідків. В Україні ухвалений цілий пласт законодавства для запровадження норм, які заборонили б таке поширення, передбачили дієві механізми притягнення до відповідальності за такі дії та надали потерпілій особи дієві засоби для відшкодування заподіяної таким поширенням шкоди.
Про їх ефективність можна сперечатися - як в частині юридичної досконалості норм, так і в частині практики їх застосування.Втім, маємо свіжий цвях в труну захисту осіб від поширення недостовірних відомостей про них.
«Адвокатські запити, що виконувалися адвокатом з метою захисту інтересів клієнта та з дотриманням повноважень адвоката, передбачених Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не є інформацією, яка порушує ділову репутацію юридичної особи». До такого висновку прийшов Рівненський апеляційний суд у постанові від 14 березня 2024 року в справі № 569/19769/22 про захист ділової репутації юридичної особи, а Верховний Суд не побачив у такому правовому висновку жодних загроз.
За посиланням:https://jurliga.ligazakon.net/news/228336_advokatskiy-zapit-ne-mozhe-vvazhatis-poshirennyam-nformats-shcho--nedostovrnoyu-ta-takoyu-shcho-porushu-dlovu-reputatsyu