flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чи може суд розглянути апеляцію без адвокатів, що поверталися з укриття – засідання ПДП ВРП

10 червня 2024, 13:09

     Війна увела в судовий процес таку не передбачену кодексами обставину як повітряна тривога. Як має діяти суд у разі її оголошення? Як швидко сторони повинні повернутися в засідання після відбою?
     Суть скарги полягає в тому, що ця колегія, розглядаючи апеляцію прокурора САП на відмову в застосуванні до підозрюваної запобіжного заходу, оголосила рішення за відсутності сторони захисту.
     Річ у тім, що у о 14:40 у засіданні було оголошено перерву через повітряну тривогу. Сигнал про відбій пролунав о 15:51. Однак, і через півгодини адвокати не повернулися до приміщення АП ВАКС, надіславши смс-повідомлення, що прямують до суду, але можуть не встигнути й до 17:00. Тож о 16:20 колегія продовжила розгляд апеляції без їхньої участі й, заслухавши виступ прокурора на стадії судових дебатів, о 16:39 оголосила резолютивну частину ухвали: апеляцію прокурора було задоволено, підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
    Як пояснили судді, для того, аби повернутися до будівлі АП ВАКС зі станції метро «Печерська», де переховувалися, за їх словами, адвокати достатньо 20 хв. До того ж, сторона захисту мала достатньо часу для представлення своєї позиції: виступ захисника тривав близько 44 хв., а виступ прокурора САП — лише 11.
    Проведення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану віднесено ч.2 ст.336 КПК виключно на розсуд суду. А участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою власних технічних засобів, не було передбачено кодексом.
    Утім, відкриваючи дисциплінарне провадження, ПДП ВРП зазначила, що колегія АП ВАКС мала забезпечити участь сторони захисту в судових дебатах, оскільки вони «мають велике значення як для захисту учасниками дебатів своїх інтересів, так і для допомоги суду в правильному розгляді справи».
    Після цього, ПДП ВРП заслухає висновки стосовно наявності у 35 скаргах підстав для відкриття нових проваджень, а 30 проаналізують на предмет прийнятності в принципі.

    За посиланням:https://zib.com.ua/ua/161706-chi_mozhe_sud_rozglyanuti_apelyaciyu_bez_advokativ_scho_pove.html