Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Донедавна судова практика виходила з того, що місце проживання дитини визначалося лише з одним із батьків. Проте вважається, що дитина любить обох батьків однаково і, відповідно, потребує уваги, любові їх обох.
На цьому наголосив суддя Касаційного цивільного суду Євген Синельников під час круглого столу «Розвиток сімейного законодавства України в умовах оновлення (рекодифікації) цивільного законодавства України».
Тож із 2022 року Верховний Суд у своїх рішеннях почав вказувати, що національне і міжнародне законодавство визначає рівність прав і обов’язків обох батьків щодо виховання і утримання дитини. Зокрема у резолюціях Парламентської асамблеї Ради Європи №1921 «Гендерна рівність, поєднання особистого та трудового життя, спільне виконання обов’язків», ухвалену 25.01.2013, та №2079 «Рівність і спільна батьківська відповідальність: роль батька» від 2.10.2015 ПАРЄ закликала держави-члени РЄ поважати право батьків нести спільну відповідальність, забезпечивши, щоб сімейне законодавство передбачало в разі окремого проживання подружжя або розлучення можливість спільної опіки над дітьми заради їх найкращих інтересів на основі взаємної згоди батьків.
За посиланням:https://zib.com.ua/ua/161675-pochergove_prozhivannya_z_batkami_vidpovidae_naykraschim_int.html