Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У разі вчинення правочину юридичною особою директор виступає в такому разі не як фізична особа, а як орган юридичної особи, тобто є її частиною.
У цій справі спір стосувався відключення від енергопостачання будинку у садівничому товаристві. У позові позивачка просила визнати дії голови правління незаконними, зобов’язати вчинити певні дії, відшкодувати моральну шкоду.
Суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, у позові відмовив. Своєю чергою, ОП КЦС зазначив, що позивачем і відповідачем можуть бути, зокрема, фізичні і юридичні особи (ч.2 ст.48 ЦПК). Також ОП зауважила, що дієздатність юрособи, як і особи фізичної, є її здатність набувати для себе цивільні права та здійснювати їх, а також набувати та виконувати цивільні обов`язки. Однак якщо для фізичної особи це є природними діями, які вона виконує власне сама, то юридична особа в силу того, що вона є штучним утворенням, невидимим, невідчутним на дотик і таким, що існує лише у вимірі правової дійсності, набуває прав і обов`язків через, зокрема свої органи управління. Ключовим для дієздатності юридичної особи є діяльність її виконавчого органу. Цей орган може бути одноособовим і колегіальним (наприклад, директор або правління).
За посиланням: https://zib.com.ua/ua/161546-chi_mozhe_direktor_yuridichnoi_osobi_buti_vidpovidachem_u_ci.html