Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Установлення порушення суддею строків розгляду справ про адміністративні правопорушення не належить до повноважень працівників суду, у тому числі керівника апарату.Суд першої інстанції дійшов висновку, що при затвердженні зазначених актів керівник апарату діяв в межах своїх повноважень, а тому позовні вимоги щодо визнання протиправними дій не підлягають задоволенню.
Закриваючи провадження у частині вимог про скасування актів, суд апеляційної інстанції зазначив, що висновки, викладені у актах, є відображенням дій працівників і самі собою не породжують правових наслідків.
Своєю чергою, КАС зазначив, що акт про перевищення строку притягнення до адміністративної відповідальності — це службовий документ, в якому зафіксовано певні обставини та висновки щодо руху справи у суді, а також наявність чи відсутність порушень вимог законодавства. Оцінка цього акту та висновки, викладені у ньому, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.
Водночас, КАС зауважив, що до повноважень керівника апарату суду належить складання та/або затвердження внутрішніх документів суду, які стосуються організації роботи суду; організація та контроль проходження організаційно-розпорядних документів суду. Однак, стосовно процесуальних документів керівник апарату виконує лише організаційні функції на відповідних етапах їх проходження (прийняття, реєстрація, надсилання тощо). Організація прийняття (відкриття), розгляду, складання, формування процесуальних документів у справи, їх виконання та контроль за виконанням перебуває в межах повноважень судді (суду).
За посиланням:https://zib.com.ua/ua/160599-povnovazhennya_kerivnika_aparatu_sudu_nadsilannya_rishennya_.html?fbclid=IwAR0u7fbSa8hLq399M4hU89Emwe-FwSMs6aTxuZK5FbzbBcsXY8-Q1CnUgSc_aem_AUfASropbMrTSEcB6dKgddK1AWp_NB1FP6-ZN_sWpCUuiTCmZ-Q6l9uqRmX9-yqels5EjC5Q6Z7a8lhDGYbZyMlV