Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Спадкування в Україні здійснюється за заповітом та за законом. У процедурі спадкування можна виокремити два основні етапи: це етап прийняття спадщини та етап оформлення права на спадщину. Щоб не втратити майно після смерті родичів, найголовніше для спадкоємців не пропустити строк, встановлений для прийняття спадщини.
Строк для прийняття спадщини як за законом, так і за заповітом становить 6 місяців із дня смерті особи або з дня, з якого вона оголошується померлою. Тобто, для того, щоб прийняти спадщину спадкоємцю потрібно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини до закінчення шести місяців із дня смерті особи.
Звертаю увагу, що у період дії воєнного стану в Україні, якщо смерть фізичної особи зареєстрована пізніше ніж через один місяць з дня смерті такої особи або дня, з якого її оголошено померлою, то шестимісячний строк для прийняття спадщини обчислюються з дня державної реєстрації смерті особи.
На сьогоднішній день, відповідно до чинного законодавства, заява про прийняття спадщини може бути подана до будь-якого нотаріуса (приватного чи державного) на території України за місцем відкриття спадщини, яким є останнє місце проживання спадкодавця. Разом з тим, у період дії воєнного стану в Україні, якщо місцем відкриття спадщини є населений пункт на тимчасово окупованій території або на територіях, де ведуться бойові дії, заява про прийняття спадщини подається будь-якому нотаріусу незалежно від місця відкриття спадщини.
За посиланням: https://jurliga.ligazakon.net/news/225572_poryadok-spadkuvannya-mayna-yakshcho-rodich-pomerlogo-znakhodyatsya-za-kordonom