Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 21 жовтня 2021 року, консультантом Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Світланою КРУХОВСЬКОЮ спільно із головним юристом відділу «Тлумацьке б’юро правової допомоги Івано-Франківсього МЦ БВПД» Наталією ЧІГУР, проведено виховний захід для студентів другого курсу Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету, на тему: «Протидія домашньому насильству».
Даний захід проводився задля формування у студентів свідомості щодо неприпустимого ставлення до насильства. Присутніми були Мирослава ГУЦУЛЯК – викладач методист, та Марія СТАХУРСЬКА – вихователь гуртожитка, бібліотекар цього ж коледжу.
Тема є досить актуальною та поширеною в наш час. Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою.
Консультантом суду Світланою КРУХОВСЬКОЮ зосереджено увагу на тому, що дедалі частіше прояви насилля є у сім’ях, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, примушують до важкої праці, потерпають від побиття і насильства.
Домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають. Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.
В ході зустрічі студентам запропоновано переглянути соціальні відеоролики про протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню, які демонструють події з життя тих, хто став жертвою такого насилля, їхній емоційний стан та способи вирішення конфліктних ситуацій.
Головним юристом відділу «Тлумацьке б’юро правової допомоги Івано-Франківсього МЦ БВПД» Наталією ЧІГУР наголошено на тому, що потрібно не лише знати, а й важливо правильно вміти реалізовувати свої права.
Студентам надані чіткі й зрозумілі алгоритми дій у випадках порушень їхніх прав. Так, скористатися правом на безоплатну вторинну правову допомогу відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а й усі діти.
Під час заходу були розповсюджені буклети: «Протидія домашньому насильству». Студенти коледжу активно брали участь в обговоренні причини виникнення домашнього насильства, відповідальність за вчинення насильства.
На завершення студенти поділилися враженнями від заходу та були одностайні у тому, що подолання насилля можливе лише за умови співпраці.
Тому, не мовчіть про насильство та не терпіть його, бо насильство – це кримінальний злочин.
Пресслужба суду