flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз комунікаційної діяльності Тлумацького районного суду Івано-Франківської області за 2020 рік

25 січня 2021, 10:52

      Довіра громадськості до судової влади має важливе значення як гарант ефективної роботи судової системи. Рівень такої довіри свого роду – це показник ефективності судочинства. Тому, вже тривалий час, одним з головних напрямків роботи Тлумацького районного суду Івано-Франківської області (далі – суд) є налагодження комунікаційної діяльності, направленої на формування позитивного іміджу суду, з метою зміцнення авторитету судової влади в цілому. Пріоритетними в цьому напрямку є популяризація роботи суду, взаємодія суду зі ЗМІ, проведення просвітницької роботи серед громадян міста, робота з кадрами з метою підвищення культури спілкування та якості обслуговування громадян.
       З метою виявлення позитивних результатів, наявність успіхів чи навпаки – недоліків, та на виконання плану роботи і аналізується комунікаційна діяльність суду за 2020 рік.


Напрямок: відкритість суду та висвітлення його роботи

 

      Метою комунікаційної діяльності є інформування суспільства про діяльність суду шляхом оприлюднення інформації на офіційному вебсайті суду та сторінці суду у соціальній мережі Facebook, висвітлення діяльності суду в засобах масової інформації для населення та формування позитивного іміджу суду.

     Консультант суду, особа, на яку покладено обов’язки прессекретаря суду, виконує функції забезпечення зв’язків із громадянами та ЗМІ, що поступово набувають системного характеру. Щоденно здійснюється моніторинг висвітлення діяльності суду в ЗМІ.          

     Систематично на офіційному вебсайті суду оприлюднюється інформація про заходи, які проводить суд, а також ті, в яких беруть участь судді та працівники аппарату суду. Консультант суду, особа, на яку покладено обов’язки прессекретаря суду, опрацьовує в установленому порядку запити та звернення представників ЗМІ, забезпечує підготовку і поширення матеріалів про діяльність суду у ЗМІ. Цільовими аудиторіями, на які направлені заходи, є особи, які отримали ключове повідомлення в рамках комунікаційної кампанії суду. Консультантом суду, особою, на яку покладено обов’язки прессекретаря суду, висвітлюються новини на вебсторінці суду.

    Так, протягом 2020 року на сайті суду оперативно та систематично висвітлювалась  інформація, здійснювалось анонсування розгляду справ, які становлять суспільний інтерес, результати їх розгляду. Також, суд висвітлює свою діяльність у соціальній мережі Facebook, де постійно оновлюється інформація з метою забезпечення двобічної комунікації, надана можливість відвідувачам сторінки суду у соціальній мережі коментувати новини та дописи.

    У приміщенні суду розміщено інформаційні стенди, на яких висвітлюється інформація для відвідувачів суду, які мають можливість ознайомитися зі списками справ, призначених до розгляду, ставками судового збору, платіжними реквізитами, зразками документів, правилами прийому громадян, графіком прийому громадян, розміщенням кабінетів.

   Суд прагне відкритості в своїй роботі, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

   Внутрішній напрямок включає в себе роботу з суддями та працівниками апарату суду щодо вдосконалення їх професійних та комунікативних навиків, облаштування приміщення суду з метою забезпечення його інформаційної насиченості, підвищення комфортності для   відвідувачів і роботи працівників суду.

  Зовнішній напрямок – це інформування суспільства про роботу суду, налагодження зацікавленого діалогу з громадськістю та ЗМІ, залучення науковців до обговорення проблем судочинства, залучення студентів та молодих фахівців до проходження практики та стажування у суді.

   Планування комунікаційних заходів здійснюється з урахуванням результатів опитування громадян, яке було проведено серед відвідувачів суду в 2020 році, щодо отримання незалежної оцінки діяльності суду, аналізу доступності правосуддя для громадян.

                                        

Напрямок: проведення просвітницької роботи

 

  «З метою формування позитивного іміджу Тлумацького районного суду Івано-Франківської області, поглиблення обізнаності широкої громадськості з діяльністю суду, роботою суддів та працівників апарату суду, з метою побудови ефективних взаємовідносин із цільовою аудиторією, підвищення обізнаності, у Тлумацькому районну суді Івано-Франківської області організовано та проведено консультантом суду, особою, на яку покладено обов’язки прессекретаря суду, такі просвітницькі заходи.

   У травні 2020 року проведено флешмоб до Дня вишиванки, де взяли участь  усі працівники  апарату суду задля збереження наших звичаїв, культури і традицій, адже вишиванка  генетичний код українця.  

  До Дня захисту дітей, проведено спортивний конкурс, на тему: «Діти за здоровий спосіб життя під час карантину», щоб показати, що наші діти  здорові та спортивні, бо у здоровому тілі – здоровий дух, в якому взяли участь хлопці та дівчата віком до 18 років.

   У  липня 2020 року в приміщенні Тлумацького районного суду проходило внутрішнє анонімне опитування суддів та працівників апарату суду, на виконання Плану комунікаційних заходів Тлумацького районного суду Івано-Франківської області на 2020 рік, затвердженого наказом голови Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 10 січня 2020 року № 02-04/2/2020, задля виявлення та усунення проблем та недоліків як в організації роботи суду, так і у стосунках з відвідувачами суду.

   Результати проведеного опитування дали можливість зробити висновок, що працівники суду організаційну діяльність керівника апарату суду оцінюють на високому рівні. Також на високому рівні оцінені умови на робочому місці, зручність та комфортність для відвідувачів суду як приміщення суду загалом, так і залів судових засідань зокрема, відносини в колективі, якість роботи автоматизованої системи діловодства в суді та безпека в суді. Дані показники значно збільшилися у порівнянні з попереднім опитуванням.

   У жовтні 2020 року оголошувався конкурс дитячого твору, на тему: «Cуд майбутнього», де взяли  участь учні 5-11 класів навчальних закладів освіти району.

   22 жовтня 2020 року  проведено із працівниками апарату суду тренінг, на тему: «Культура спілкування». Адже спілкування являється необхідною передумовою існування людини і суспільства в цілому. Людина не може жити, працювати, задовольняти свої матеріальні і духовні потреби, не спілкуючись з іншими людьми. Всякий конфлікт – життєвий урок, який спонукає нас до саморозвитку, до кращого усвідомлення причин своєї поведінки і причин тих чи інших реакцій людей. Слід вчитися володіти собою, справлятися з хвилями гніву, які наринули на вас, адже не емоція повинна керувати нами, а ми емоцією. У жовтні 2020 року проведено семінар із присяжними, на тему: «Хто такий український присяжний, які права та обов’язки він має, та хто може претендувати на таку роль». В даному заході взяли участь присяжні, які затверджені  рішенням районної ради від 27 серпня 2020 р. №494-31/20.                                                                                                            

   05 листопада 2020 року проведено правові дебати з учнями 8 – 9 класів філії с. Надорожна Тлумацького ліцею, на тему: «Знай та поважай свої права». Метою уроку було ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов’язками, закріпити їх в пам’яті, навчити захищати себе при порушенні  прав, розвивати культуру, акторські здібності, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України.                                                 

    У листопаді 2020 року  проведено в режимі онлайн трансляції виховний урок, на тему: «Як допомогти дітям упоратися з булінгом: що це таке і як з ним боротися» із студентами 31-32-33 груп Тлумацького коледжу Львівського Національного аграрного університету. Адже, булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах. Жертвами булінгу може бути будь-яка дитина, не дивлячись на те, якою б сильною або здібною вона не була, тому на ранній стадії потрібно виявити та зупинити ці прояви.                                                                                                                                                                       

   7 грудня 2020 року працівниці Тлумацького районного суду Івано-Франківської області долучилися до святкування Дня української хустки, чим доказали,що вони найкращі , адже вони підтримують звичаї, традиції та  обряди свого народу, які передавалися з покоління в покоління.                                                                        

    У грудні 2020 року, в приміщенні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області проходило урочисте нагородження переможця дитячого конкурсу на кращий твір «Суд майбутнього», з дотриманням усіх карантинних норм. Нагороджено грамотою та призами переможця дитячого конкурсу на кращий твір «Суд майбутнього» учня  1-А класу Тлумацької гімназії.                                                                                                     

    18 грудня 2020 року в Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області організовано та проведено День довкілля, у  ході якого працівниками апарату суду,  було здійснено прибирання та впорядкування подвір’я суду і прилеглої території.                                           

    Найбільша шкода навколишньому природному середовищу здійснюється громадянами через низький рівень екологічної свідомості та культури поведінки на природі, їх байдужості до майбутнього нашої Держави. Адже чисте довкілля – чисте сумління!          

 

 

Напрямок: оцінювання якості роботи суду

 

   Вдосконалення судової системи належить до пріоритетних знань в становленні демократії в українському суспільстві. Лише покращуючи розуміння реальної ситуації в судах, стану відносин судової системи та суспільства, можна досягти суттєвого покращення ефективності судочинства, зміцнення довіри до суду в українському суспільстві. Власне цим і пояснюється необхідність використання у адмініструванні судової діяльності методів оцінювання якості роботи суду. У період з 26.11.2020 року до 10.12.2020 року в Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області проводилося анкетування громадян – відвідувачів суду, з метою визначення ефективності, якості роботи та доступності правосуддя щодо отримання незалежної оцінки діяльності роботи  суду, аналізу доступності правосуддя для громадян. В анкетуванні прийняли участь 20 громадян.                                             

   Слід зазначити, що в данному опитуванні при оцінюванні рівня якості роботи суду застосовувався комплексний підхід, суть якого полягала в розкладанні поняття «якість» на такі виміри:

- зручність умов перебування в суді;

- чистота приміщень суду;

- повнота, якість та доступність інформації для відвідувачів суду;

- ефективність організації роботи суду (дотримання строків та процедур розгляду справ;

- вчасність, з урахуванням поштового перебігу, надіслання судом повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість перенесення судових засідань; додержання графіків судових засідань щодо часу слухання справ тощо);

- надання повної та ясної інформації;

- відношення працівників суду до громадян;

- зміни, які необхідні для покращення роботи суду.

   Як показали результати анкетування, учасники анкетування задоволені роботою суддів та працівників апарату суду, відзначили, що працівники суду ввічливі, доброзичливі, своєчасно та належно виконують свою роботу; зазначили умови перебування в суді – дуже зручними, а ставлення працівників апарату суду до відвідувачів – коректним та ввічливим; відмітили, що люди з інвалідністю та інші маломобільні групи населення можуть безперешкодно потрапити до приміщення суду і користуватися послугами суду. Беззаперечним є той факт, що на оцінку якості роботи судової установи впливає і такий важливий чинник, як повнота, якість та доступність інформації для відвідувачів суду: інформаційні стенди, зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань, наявність зразків документів, а також наявність необхідної інформації на вебсторінці суду.

   Так, наявна в суді інформація задовольняє усіх громадян та відвідувачів суду, тому оцінили наявність інформації в суді – доступною.

   Варто відмітити, що судом здійснюється наповнення інформацією своєї вебсторінки на вебпорталі «Судова влада України» та сторінки Facebook і вся необхідна інформація є доступною для користувачів.

   Отже, можна зробити висновок, що інформативна робота щодо діяльності суду ведеться на відмінному рівні.

   Запровадження та підтримання серед працівників суду традиції ввічливого та привітного спілкування з представниками сторін та іншими відвідувачами, а також щирого бажання допомогти кожному, хто звертається з тих чи інших питань, в межах компетенції суду, – всі ці кроки впроваджуються в суді з метою створення суду для людей, для захисту їх прав, свобод та інтересів.

  Сумлінність у роботі, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов’язків, з урахуванням яких громадськість оцінює чесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби загалом і кожного державного службовця, зокрема.

   Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що організація роботи суду оцінена на високому рівні. Отримані показники є стимулом для подальшого удосконалення діяльності суду, оскільки необхідно завжди прагнути здобувати кращих результатів у роботі, а не залишатися на досягнутому рівні.


Напрямок: підвищення кваліфікації та культури спілкування


  В суді підвищення кваліфікації проходять як судді, так і працівники апарату суду. За планом та за ініціативою керівництва суду проводяться заняття з працівниками суду щодо вивчення нового та діючого законодавства, приділяється увага вивченню етичних норм поведінки, проведенню соціально-психологічних тренінгів з метою уникнення конфліктних ситуацій при спілкуванні з громадянами.

   Питання щодо етики поведінки та спілкування працівників суду з відвідувачами тримається під постійним контролем керівництва суду, піднімається та обговорюється на оперативних нарадах, проводяться відповідні заняття як для працівників апарату суду, так і для суддів.


Напрямок: повнота та ясність інформації про роботу суду

 

   З метою належного інформування відвідувачів суду, в приміщенні суду на першому поверсі розміщені інформаційні стенди, на яких висвітлено: графік прийому громадян керівництвом суду, режим роботи суду, списки справ, призначених до розгляду, бланк інформаційного запиту, реквізити для сплати судового збору, реквізити для сплати штрафу та витяги із Закону України «Про судовий збір», правила прийому громадян, зразки заяв та інша корисна інформація, яка може стати в пригоді під час перебування в суді. Одним з головних ресурсів комунікативних технологій є вебсторінка суду на порталі «Судова влада», що дозволяє розмістити, на відміну від інформаційних стендів, безліч корисної та цікавої інформації чи посилань для громадян, що і було враховано при її наповненні.           

    Зокрема, користуючись вебсторінкою суду, можна скористатись калькулятором судового збору, отримати інформацію щодо роботи суду (історія суду, керівництво, графік прийому громадян, телефонний довідник та ін.), про порядок звернення до суду, щодо доступу до публічної інформації, зразки процесуальних заяв, про справи, призначені суддям автоматизованою системою, справи, призначені до розгляду на поточну дату та справи, направлені до апеляційного суду, інформацію про справи, які становлять суспільний інтерес та безліч іншої корисної інформації.

   Велику увагу слід звернути на забезпечення двобічної комунікації: можливість коментувати новини та дописи на сторінці суду в соціальній мережі Facebook, де постійно висвітлюється актуальна та корисна для громадян інформація.


Напрямок: доступність суду

 

  Велику увагу судом приділено покращенню доступу до правосуддя для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

  Керівництво суду вжило всіх можливих заходів щодо покращення рівня доступу до правосуддя: в суді облаштовано залу судових засідань для маломобільних груп населення.  

  Вхід до суду облаштований пандус, який відповідає вимогам, кнопкою виклику, табличками з шрифтом «Брайля». Також, в приміщенні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області облаштовано санітарну кімнату, яку збільшено і пристосовано для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

  В суді періодично проводяться навчання для суддів та працівників апарату суду щодо етики поведінки з людьми з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення.     Слід зазначити, що у 2020 році вчинено ряд ціленаправлених дій щодо покращення доступу до правосуддя маломобільних груп населення і робота в цьому напрямку не припиняється.
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області – відкритий для громадськості, працює по принципу комунікувати першими та бути головним джерелом новин.

  Варто відзначити, що суд ефективно працював у напрямку підвищення обізнаності громадськості, довіри до суду та формування позитивного іміджу судової влади.

 

 

 

 

Консультант суду,

особа, на яку покладено

обов’язки прессекретаря суду                                                              Круховська С.М.